• O blogu
 • Odkazy
 • EN version Sledujte blog Facebook Twitter Videa z Latinské Ameriky Obrázky z Latinské Ameriky

  .

  TIPY NA CESTOVÁNÍ Pláže Kultura #htmlcaption2

  Letenky do Brazílie aneb s kým, kdy a kam letět

  Do Brazílie existují v zásadě dvě základní vstupní brány a to města São Paulo a Rio de Janeiro, tam létají celoročně téměř všechny významnější evropské letecké společnosti (ozkoušela jsem Air France, KLM, TAM, Iberia, Alitalia - v tomto pořadí dle kvality) u některých s drobnými překvapeními jako je například mezipřistání v Senegalu s tureckými Turkish Airlines až po přistání na letišti Viracopos, které TAP Portugal označuje jako São Paulo, ale nachází se v sousedním, asi 2 hodiny vzdáleném městě Campinas.

  Pokud jde o méně tradiční vstupní brány, dá se do Brazílie dostat i přes město Salvador da Bahía, kam létá téměř celoročně německé nízkonákladovka Condor, která léta i do severnějšího Recife. V evropských zimních měsících (leden-březen) pak zejména německé cestovní kanceláře vypravují charterové lety do měst Fortaleza i Recife na severovýchodě Brazílie, kdy se dají zpáteční letenky sehnat za velmi pěkných 10 až 15 tisíc (např. cestovka TUI).

  Co se týká cen obecně, ty se pohybují okolo 15 až 30 tisíc, zejména v našich letních měsících červen, červenec a srpen se ceny letenek zvedají až nad hranici 30 tisíc a je dobré kupovat na toto období letenky co nejdříve. Naopak nejvíce akcí a levných letenek (okolo 10 až 15 tisíc) najdete mezi listopadem a březnem, kdy je také v Brazílii asi nejvhodnější počasí pro návštěvu většiny známých turistických atrakcí.

  Kde hledat popř. se ptát na akční letenky do Brazílie:

  Žádné komentáře: