• O blogu
 • Odkazy
 • EN version Sledujte blog Facebook Twitter Videa z Latinské Ameriky Obrázky z Latinské Ameriky

  .

  TIPY NA CESTOVÁNÍ Pláže Kultura #htmlcaption2

  Cestopisy o Mexiku

  V této rubrice budu postupně posílat zajímavé cestopisy jak v knižní, audio či video formě o cestování Mexikem. Většina z nich se mi stala inspirací pro podniknutí nějakého zajímavého výletu nebo i delší cesty. Hodnocení 1 až 10 (deset nejlepší). Pokud nějakou z knih sháníte napište na latinska.amerika@seznam.cz, ráda poradím kde je sehnat.

  Osud visí na vlásku - Ota Dvořák


  Tenhle cestopis se mi dostal do ruky po dlouhém hledání něčeho zajímavého a netradičního o Mexiku. A opravdu jsem nesáhla vedle. Tenhle cestopis je opravdu netradiční kombinací Ne cestě od Kerouaca a románů od Castaňedy. Neustále se tu prolínají zážitky z konzumace různých návykových látek s reálnou cestou po severu Mexika, i když je opravdu těžké odhalit, co je reálné a co je způsobeno halucinacemi všech zúčastněných. Přestože mi tento cestopis může těžko sloužit jako jakákoliv inspiraci k cestování, oslovil mě. I tohle je Mexiko a i takto se dá cestovat.  Hodnocení: 8

  Kolem kolem Mexika - Jiří Bína


  Nedávno jsem dočetla hodně zajímavý a netradiční cestopis z Mexika od Jiřího Bíny, který jej projel na kole od Tijuany po Cancún. Takhle nějak si představuju netradiční cestopis po netradičních místech po zemi o které bylo v oblasti českého cestopisu napsáno již celkem dost...a klobouk dolů před autorovým sportovním výkonem, ty hory jsou tu opravdu vysoké. Itinerář který cesta sleduje je jeden z nejlepších pro poznání všeho nejzajímavějšího co v Mexiku je během jedné cesty, odhaduju, že místní dopravou bude cesta trvat tak 1 až 1,5 měsíce na rozdíl od 3 měsíců, které tu na kole strávil autor. Po přečtení mě z nenavštívených míst láka hlavně Baja California.

  Hodnocení: 8

  Mexico Tranquilo - Luboš Y. Koláček


  Tento cestopis jsem četla ještě před odjezdem do Mexika, jako úvod do cestování po Mexiku mi přijde docela dobrý. Obsahuje popis klasické cesty po jihu Mexika, popis cesty je často hodnoceními okolního mexické dění, které ovšem značí nepřílišnou znalost místního prostředí, určitě bych si knihu více užila bez nich. Celkově pro ty co Mexiko neznají může být kniha insiprací pro cestu, pro ty co chtějí něco neokoukaného doporučuji se inspirovat jinde.


  Hodnocení: 4

  1 komentář:

  Anonymní řekl(a)...

  Díky za tipy na super cestopisy, jelikož za měsíc odlétám na zájezd do Mexika, bude se mi to moc a moc hodit.